SLF10165T-6R8N4R33PF
SLF10165T-6R8N4R33PF SLF10165T-6R8N4R33PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF10165T-6R8N4R33PF
SLF10165T-6R8N4R33PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF10165T-6R8N4R33PF In Stock
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating4.3A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height7 mm
Length10.1 mm
Width10.1 mm
Package-Case10165 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.268" (6.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)18.2 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation4.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current4.3 A
Maximum-DC-Resistance14 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Overview of the SLF Series
FEATURES
○ Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
○ Product lineup allows for various usages.
APPLICATION
Thin-screen TV, LCDs, AV equipment, gaming equipment, other electrical devices
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback