12105C475KAT2A
12105C475KAT2A 12105C475KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
12105C475KAT2A
12105C475KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 12105C475KAT2A In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance4.7μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.110" (2.79mm)
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
Broadband High Linearity Amplifier
The MMG3003NT1 is a general purpose amplifier that is internally input matched and internally output prematched. It is designed for a broad range of Class A, small-signal, high linearity, general purpose applications. It is suitable for applications with frequencies from 40 to 3600 MHz such as cellular, PCS, BWA, WLL, PHS, CATV, VHF, UHF, UMTS and general small-signal RF.
Features
• Frequency: 40-3600 MHz
• P1dB: 24 dBm @ 900 MHz
• Small-Signal Gain: 20 dB @ 900 MHz
• Third Order Output Intercept Point: 40.5 dBm @ 900 MHz
• Single Voltage Supply
• Internally Matched to 50 Ohms
• Cost-effective SOT-89 Surface Mount Plastic Package
• In Tape and Reel. T1 Suffix = 1,000 Units, 12 mm Tape Width, 7-inch Reel.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback