RFP30P05
RFP30P05 RFP30P05 - Brand New Intel IC Chips
Get Quote
Buy Now
RFP30P05
RFP30P05 - Brand New Intel IC Chips
Manufacturer Part No: RFP30P05 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
CategoriesTransistors - FETs, MOSFETs - Single
Series-
PackagingTube
Part-StatusObsolete
FET-TypeP-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss50V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C30A (Tc)
Vgs-th-Max-Id4V @ 250?A
Gate-Charge-Qg-Max-Vgs170nC @ 20V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds3200pF @ 25V
FET-Feature-
Rds-On-Max-Id-Vgs65 mOhm @ 30A, 10V
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220AB
Package-CaseTO-220-3
Product Details
__
Features
• 30A, 50V
• rDS(ON) = 0.065Ω
• Temperature Compensating PSPICE® Model
• Peak Current vs Pulse Width Curve
• UIS Rating Curve
• 175oC Operating Temperature
• Related Literature
- TB334 “Guidelines for Soldering Surface Mount Components to PC Boards”
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback