C1206C335K9RACTU
C1206C335K9RACTU C1206C335K9RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1206C335K9RACTU
C1206C335K9RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1206C335K9RACTU In Stock
Contact us
ManufacturerIDT, Integrated Device Technology Inc
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock? NG
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
TypeVCXO
Count-
Frequency200MHz, 50MHz
Voltage-Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current-Supply120mA
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Package-Case6-CLCC
Supplier-Device-Package6-CLCC (7x5)
Mounting-TypeSurface Mount
Base-Part-NumberIDT8N3DV85FC
Product Details
__
[ KEMET ]
Overview
Benefits
• −55°C to +85°C operating temperature range
• Lead (Pb)-free, RoHS and REACH compliant
• Temperature stable dielectric
• EIA 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, and 1812 case sizes
• DC voltage ratings of 4 V, 6.3 V, 10 V, 16 V, 25 V, 35 V, and 50 V
• Capacitance offerings ranging from 0.01 μF to 100 μF
• Available capacitance tolerances of ±10% and ±20%
• Non-polar device, minimizing installation concerns
• 100% pure matte tin-plated termination finish allowing for excellent solderability
Applications
Typical applications include decoupling, bypass, and filtering.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback