DF13B-11P-1.25V
DF13B-11P-1.25V DF13B-11P-1.25V - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF13B-11P-1.25V
DF13B-11P-1.25V - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF13B-11P-1.25V In Stock
Contact us
ManufacturerHirose
Product CategoryRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Product Details
__
1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector
■Features
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm.
(SMT mounting straight type)
(For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
2. Multi-contact
3. Correspond to Automatic Mounting
In addition, the tube packaging can be selected.
4. Integral Basic Function Despite Miniature Size
The header is designed in a scoop-proof box structure, and completely prevents mis-insertion.
■Applications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback