DBS400B24
DBS400B24 DBS400B24 - Brand New Cosel IC Chips
Get Quote
Buy Now
DBS400B24
DBS400B24 - Brand New Cosel IC Chips
Manufacturer Part No: DBS400B24 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCOSEL
Product CategoryIC Chips
SeriesDB
ProductIsolated
PackagingBulk
Mounting-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 20 C to + 85 C
Height0.5 in
Length4.6 in
Width2.4 in
Number-of-Outputs1 Output
Output-Power400 W
Dimensions4.6 in x 2.4 in x 0.5 in
Input-Voltage200 V to 400 V
Output-Voltage-Channel-124 V
Output-Current-Channel-117 A
Commercial-MedicalCommercial
Isolation-Voltage3 kV
Package-Case-SizeFull Brick
Product Details
__
Reverse Voltage 50 to 1000Volts Forward Current 1.0 Ampere
Features
◆ Ideal for printed circuit boards
◆ Applicable for automative insertion
◆ High surge current capability
◆ Solder Dip 260°C, 40 seconds
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback