DEA161990LT-1182
DEA161990LT-1182 DEA161990LT-1182 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA161990LT-1182
DEA161990LT-1182 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA161990LT-1182 In Stock
SeriesDEA
ProductLow Pass Filters
TypeMultilayer Chip Low Pass Filter
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Termination-StyleSMD/SMT
MountingSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case0603 (1608 metric)
Frequency1.92GHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range1710 MHz to 1990 MHz
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Filter-TypeLow Pass
Bandwidth140MHz
Height-Max0.035" (0.90mm)
Insertion-Loss0.7dB
__
Multilayer Low Pass Filter
For 470-787MHz
1.6x0.8mm [EIA 0603]*
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback