CDBA5150-G
CDBA5150-G CDBA5150-G - Brand New Comchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
CDBA5150-G
CDBA5150-G - Brand New Comchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: CDBA5150-G In Stock
Contact us
ManufacturerComchip Technology
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseDO-214AC, SMA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-214AC (SMA)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 150V
Voltage-Forward-Vf-Max-If870mV @ 5A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max150V
Current-Average-Rectified-Io5A (DC)
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F380pF @ 4V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-50°C ~ 175°C
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback