GRM21BR61E225MA12L
GRM21BR61E225MA12L GRM21BR61E225MA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM21BR61E225MA12L
GRM21BR61E225MA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM21BR61E225MA12L Out of Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.053" (1.35mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback