CMF5526K100FHEB
CMF5526K100FHEB CMF5526K100FHEB - Brand New Vishay Dale Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
CMF5526K100FHEB
CMF5526K100FHEB - Brand New Vishay Dale Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: CMF5526K100FHEB In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Height-
Operating-Temperature-55°C ~ 175°C
Size-Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Supplier-Device-PackageAxial
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±50ppm/°C
CompositionMetal Film
Failure-Rate-
Resistance-Ohms26.1k
Package-CaseAxial
Power-Watts0.5W, 1/2W
FEATURES
• Very low noise (-40 dB)
• Very low voltage coefficient (5 ppm/V)
• Controlled temperature coefficient
• Flame retardant epoxy coating
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback