GRM31MR71C225KA35K
GRM31MR71C225KA35K GRM31MR71C225KA35K - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31MR71C225KA35K
GRM31MR71C225KA35K - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31MR71C225KA35K In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.049" (1.25mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback