GJM1555C1H130GB01D
GJM1555C1H130GB01D GJM1555C1H130GB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GJM1555C1H130GB01D
GJM1555C1H130GB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GJM1555C1H130GB01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance13pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±2%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback