DEA162450BT-2096A1-H
DEA162450BT-2096A1-H DEA162450BT-2096A1-H - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA162450BT-2096A1-H
DEA162450BT-2096A1-H - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA162450BT-2096A1-H In Stock
SeriesDEA
ProductBand Pass Filters
TypeMultilayer Chip Band Pass Filter
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Termination-StyleSMD/SMT
MountingSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case0603 (1608 metric)
Frequency2.45GHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range2.4 GHz to 2.5 GHz
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Filter-TypeBand Pass
Bandwidth100MHz
Height-Max0.024" (0.60mm)
Insertion-Loss2.5dB
__
Multilayer Band Pass Filter
For 2400-2500MHz
1.6x0.8mm [EIA 0603]*
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback