1808HA270JAT1A
1808HA270JAT1A 1808HA270JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1808HA270JAT1A
1808HA270JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1808HA270JAT1A In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1808 (4520 Metric)
Capacitance27pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated3000V (3kV)
Size-Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.080" (2.03mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback