BZT52H-C6V2 (6.2V)
BZT52H-C6V2 (6.2V) BZT52H-C6V2 (6.2V) - Brand New NXP Semiconductors IC Chips
Get Quote
Buy Now
BZT52H-C6V2 (6.2V)
BZT52H-C6V2 (6.2V) - Brand New NXP Semiconductors IC Chips
Manufacturer Part No: BZT52H-C6V2 (6.2V) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
Product CategoryIC Chips
FEATURES
• Silicon planar Zener diodes
• The Zener voltages are graded according to
the international E24 standard
• AEC-Q101 qualified available
• ESD capability according to AEC-Q101:
Human body model > 8 kV
Machine model > 800 V
• Base P/N-E3 - RoHS-compliant, commercial
grade
• Base P/N-HE3 - RoHS-compliant, AEC-Q101 qualified
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback