BA033B00
BA033B00 BA033B00 - Brand New ROHM IC Chips
Get Quote
Buy Now
BA033B00
BA033B00 - Brand New ROHM IC Chips
Manufacturer Part No: BA033B00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerROHM
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
BAOOT / BAOOFP series
**The BAΟΟT and BAΟΟFP series are fixed positive output low drop-out
There are 10 fixed output voltages, as follows:3V, 3.3V, 5V, 6V*, 7V, 8V, 9V, 10V, 12V and 15V. The maximum current capacity is 1A for each of the above voltages. (Items marked with an asterisk are under development.)
Features
2) TO220FP and TO252-3 packages are available to cover a wide range of applications.
3) Compatible with the BA178ΟΟ series.
4) Richly diverse lineup.
5) Low minimum I / O voltage differential.
Application
Constant voltage power supply
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback