SN74ALVTH16240VR
SN74ALVTH16240VR SN74ALVTH16240VR - Brand New Texas Instruments Buffer/Driver/Transceiver
Get Quote
Buy Now
SN74ALVTH16240VR
SN74ALVTH16240VR - Brand New Texas Instruments Buffer/Driver/Transceiver
Manufacturer Part No: SN74ALVTH16240VR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryBuffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series74ALVTH
Packaging
Package-Case48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply2.3 V ~ 2.7 V, 3 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package48-TVSOP
Number-of-Elements4 Elements
Current-Output-High-Low8mA, 24mA; 32mA, 64mA