DEA165375BT-2122A1
DEA165375BT-2122A1 DEA165375BT-2122A1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA165375BT-2122A1
DEA165375BT-2122A1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA165375BT-2122A1 In Stock
ProductBand Pass Filters
TypeMultilayer Chip Band Pass Filter
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Termination-StyleSMD/SMT
MountingSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case0603 (1608 metric)
Frequency5.375 GHz
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range5150 MHz to 5850 MHz
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Filter-Type*
Bandwidth*
Height-Max0.028" (0.70mm)
Insertion-Loss1.8 dB
Ripple*
Product Details
__
Multilayer Low Pass Filter
For 470-787MHz
1.6x0.8mm [EIA 0603]*
  • Dimensions Code JIS[EIA]
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback