VLF10045T-6R8N5R1
VLF10045T-6R8N5R1 VLF10045T-6R8N5R1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF10045T-6R8N5R1
VLF10045T-6R8N5R1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF10045T-6R8N5R1 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating5.1A
Height4.5 mm
Length10 mm
Width9.7 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)21.4 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation5.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current5.1 A
Maximum-DC-Resistance21.4 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback