CY62126DV30LL-55BVXIT
CY62126DV30LL-55BVXIT CY62126DV30LL-55BVXIT - Brand New Cirrus Logic IC Chips
Get Quote
Buy Now
CY62126DV30LL-55BVXIT
CY62126DV30LL-55BVXIT - Brand New Cirrus Logic IC Chips
Manufacturer Part No: CY62126DV30LL-55BVXIT In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCirrus Logic
Product CategoryIC Chips
Functional Description
The CY62128 is a high-performance CMOS static RAM organized as 131,072 words by 8 bits.
Features
• 4.5V − 5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power (70 ns, LL version)
— 330 mW (max.) (60 mA)
• Low standby power (70 ns, LL version)
— 110 µW (max.) (20 µA)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE1, CE2, and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback