SST25LF040A-33-4C-QAE
SST25LF040A-33-4C-QAE SST25LF040A-33-4C-QAE - Brand New SST IC Chips
Get Quote
Buy Now
SST25LF040A-33-4C-QAE
SST25LF040A-33-4C-QAE - Brand New SST IC Chips
Manufacturer Part No: SST25LF040A-33-4C-QAE In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSST
Product CategoryIC Chips
PRODUCT DESCRIPTION
FEATURES:
• Single 3.0-3.6V Read and Write Operations
• Serial Interface Architecture
– SPI Compatible: Mode 0 and Mode 3
• 33 MHz Max Clock Frequency
• Low Power Consumption:
– Active Read Current: 7 mA (typical)
• Temperature Range
– Commercial: 0°C to +70°C
– Industrial: -40°C to +85°C
– Extended: -20°C to +85°C
• Packages Available
– 8-lead SOIC 150 mil body width for SST25LF020A
– 8-lead SOIC 200 mil body width for SST25LF040A
– 8-contact WSON (5mm x 6mm)
• All non-Pb (lead-free) devices are RoHS compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback