HA55-3023130LF
HA55-3023130LF HA55-3023130LF - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HA55-3023130LF
HA55-3023130LF - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HA55-3023130LF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTT Electronics/BI Magnetics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHA55
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTray
Current-Rating37A
Termination-StyleRadial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height17 mm
Length30 mm
Width23 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 155°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.181" L x 0.906" W (30.00mm x 23.00mm)
Tolerance-
Height-Seated-Max0.669" (17.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency13μH
DC resistance (DCR)3.25 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation40A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current37 A
Maximum-DC-Resistance2.5 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback