NR6012T470ME
NR6012T470ME NR6012T470ME - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR6012T470ME
NR6012T470ME - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR6012T470ME In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNR
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating460mA
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)1.26 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation520mA
Q factor-
Self Resonant Frequency6MHz
Frequency-Test100kHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback