IFX27001TFV50(2700150)
IFX27001TFV50(2700150) IFX27001TFV50(2700150) - Brand New Infineon IC Chips
Get Quote
Buy Now
IFX27001TFV50(2700150)
IFX27001TFV50(2700150) - Brand New Infineon IC Chips
Manufacturer Part No: IFX27001TFV50(2700150) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerINFINEON
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• Two output voltage versions: 3.3 V, 5.0 V
• Very low drop voltage 300mV
• Output current: 30 mA
• Inhibit function
• Low quiescent current consumption
• Input voltage up to 45 V
• Wide temperature range: -40 °C ≤ Tj ≤ 125 °C
• Output protected against short circuit
• Overtemperature protection
• Reverse polarity protection
• Very small and thermally enhanced package
• Green Product (RoHS compliant)
Applications
• Manufacturing Automation
• Appliances
• HDTV Televisions
• Game Consoles
• Network Routers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback