VLS3015ET-2R2M
VLS3015ET-2R2M VLS3015ET-2R2M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS3015ET-2R2M
VLS3015ET-2R2M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS3015ET-2R2M In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.35A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.5 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-Case3015 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)84 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.35A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.5 A
Maximum-DC-Resistance84 mOhms
Product Details
__
Overview of the VLS-E Series
FEATURES
Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
High magnetic shield construction and compatible with high-density mounting.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback