SLF10145T-680M1R2
SLF10145T-680M1R2 SLF10145T-680M1R2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF10145T-680M1R2
SLF10145T-680M1R2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF10145T-680M1R2 In Stock
TypeWirewound
PackagingCut Tape (CT)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.3A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height4.5 mm
Length10.1 mm
Width10.1 mm
Package-Case10145 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.189" (4.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency68μH
DC resistance (DCR)168 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Part-#-AliasesSLF10145T-680M1R2-PF
Maximum-DC-Current1.2 A
Maximum-DC-Resistance140 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback