GRM32EC80J476KE64L
GRM32EC80J476KE64L GRM32EC80J476KE64L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32EC80J476KE64L
GRM32EC80J476KE64L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32EC80J476KE64L In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX6S
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback