A165L-JYM-24D-2
A165L-JYM-24D-2 A165L-JYM-24D-2 - Brand New Omron Automation and Safety Push Switches
Get Quote
Buy Now
A165L-JYM-24D-2
A165L-JYM-24D-2 - Brand New Omron Automation and Safety Push Switches
Manufacturer Part No: A165L-JYM-24D-2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Push Switches
Contact us
ManufacturerOmron Automation and Safety
Product CategoryPushbutton Switches
SeriesA16
TypeStandard, Illuminated
PackagingBulk
Current-Rating5A (AC)
Termination-StyleSolder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Mounting-TypePanel Mount, Front
Features-
Ingress Protection RatingIP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant
CircuitDPDT
Voltage-Rating-AC125V
Voltage-Rating-DC-
Valve ActuatorRectangular, Button
nominal voltage24 VDC
Panel-Cutout-DimensionsCircular - 16.00mm Dia
Switch-FunctionOn-Mom
Color-Actuator-CapYellow
Illumination-Type-ColorLED, Yellow
Product Details
__
Switching Applications (with Bias Resistance)
Features
• On-chip bias resistance (R1 = 4.7kΩ, R2 = 4.7kΩ)
Applications
• Switching circuit, inverter circuit, interface circuit,, driver circuit
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback