GRM32DR71C106KA01L
GRM32DR71C106KA01L GRM32DR71C106KA01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32DR71C106KA01L
GRM32DR71C106KA01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32DR71C106KA01L In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Ratings-
Thickness-Max0.087" (2.20mm)