74ABT640D
74ABT640D 74ABT640D - Brand New STMicroelectronics Buffer/Driver/Transceiver
Get Quote
Buy Now
74ABT640D
74ABT640D - Brand New STMicroelectronics Buffer/Driver/Transceiver
Manufacturer Part No: 74ABT640D In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryBuffers, Drivers, Receivers, Transceivers
DESCRIPTION
FEATURES
• Octal bidirectional bus interface
• 3-State buffers
• Power-up 3-State
• Live insertion/extraction permitted
• Output capability: +64mA/–32mA
• Latch-up protection exceeds 500mA per Jedec Std 17
• ESD protection exceeds 2000 V per MIL STD 883 Method 3015 and 200 V per Machine Model
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback