ZHSC1006TA
ZHSC1006TA ZHSC1006TA - Brand New N/A IC Chips
Get Quote
Buy Now
ZHSC1006TA
ZHSC1006TA - Brand New N/A IC Chips
Manufacturer Part No: ZHSC1006TA In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerN/A
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
HEC100-SERIES DC/DC converters provide up to 100 watts of output power in an industry standard half-brick package and footprint. All models feature a wide input range, adjustable output voltage and a 25A current rating.
FEATURES
• 100 WATTS MAXIMUM OUTPUT POWER
• SINGLE: OUTPUT CURRENT UP TO 25A
DUAL: TOTAL OUTPUT POWER UP TO 100W
• COMPACT 2.40 X 2.28 X 0.50 INCH PACKAGE
• HIGH EFFICIENCY UP TO 90%
• INPUT RANGE FROM 36VDC TO 75VDC
• FIXED SWITCHING FREQUENCY(300kHz)
• HALT TESTED
• INDUSTRY STANDARD FOOTPRINT
• ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE
• INPUT TO OUTPUT BASIC INSULATION: 1600 VDC
• UL60950-1, EN60950-1, & IEC60950-1 SAFETY APPROVALS
• CE MARKED
• COMPLIANT TO RoHS II & REACH
APPLICATIONS
Wireless Network
Telecom/Datacom
Industry Control System
Distributed Power Architectures
Semiconductor Equipment
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback