VLC6045T-100M
VLC6045T-100M VLC6045T-100M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLC6045T-100M
VLC6045T-100M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLC6045T-100M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLC
ProductPower Inductors
TypeWirewound
Packaging
Current-Rating2.5A
Termination-StyleSMD/SMT
Height4.5 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-Case6045
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)58 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation2.5A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.5 A
Maximum-DC-Resistance58 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback