CRCW08057M50FKEA
CRCW08057M50FKEA CRCW08057M50FKEA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW08057M50FKEA
CRCW08057M50FKEA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW08057M50FKEA In Stock
PackagingAlternate Packaging
Height0.020" (0.50mm)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier-Device-Package0805 (2012 Metric)
Watt0.125W, 1/8W
Resistance-Ohms7.5M
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
FEATURES
• Stability ΔR/R = 1 % for 1000 h at 70 ° C
• 2 mm pitch packaging option for 0603 size
• Metal glaze on high quality ceramic
• AEC-Q200 qualified
• Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback