SN65HVD24DG4
SN65HVD24DG4 SN65HVD24DG4 - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
SN65HVD24DG4
SN65HVD24DG4 - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: SN65HVD24DG4 In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
TypeTransceiver
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
ProtocolRS422, RS485
Data-Rate3Mbps
Number-of-Drivers-Receivers2016/1/1
DuplexHalf
Receiver-Hysteresis130mV
INTRODUCTION
FEATURES
♦ Single power supply 2.4V – 5.1V
♦ 4 seconds voice capacity is provided
♦ Built in a tiny controller
♦ One 2-bit I/O port is provided
♦ 32*4 bits RAM are provided
♦ Maximum 16k program ROM is provided
♦ Readable ROM code data
♦ Built in a high quality speech synthesizer
♦ Adaptive playing speed from 2.5k-20kHz is provided
♦ System clock: 1MHZ
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback