HLC023R6BTTR
HLC023R6BTTR HLC023R6BTTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HLC023R6BTTR
HLC023R6BTTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HLC023R6BTTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLO™
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating457mA
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameMLO
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.35 mm
Length1 mm
Width0.58 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Tolerance±0.1nH
Height-Seated-Max0.018" (0.45mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency3.6nH
DC resistance (DCR)350 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor27 @ 450MHz
Self Resonant Frequency10GHz
Frequency-Test450MHz
Maximum-DC-Current457 mA
Maximum-DC-Resistance350 mOhms
Self-Resonant-Frequency10 GHz
Q-Minimum27
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback