S-25C320AOI-J8V1U3
S-25C320AOI-J8V1U3 S-25C320AOI-J8V1U3 - Brand New ABLIC IC Chips
Get Quote
Buy Now
S-25C320AOI-J8V1U3
S-25C320AOI-J8V1U3 - Brand New ABLIC IC Chips
Manufacturer Part No: S-25C320AOI-J8V1U3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerABLIC
Product CategoryIC Chips
**The S-25C320A/640A is a SPI serial E2PROM which operates at high speed,
Features
• Operating voltage range:
Read 1.6 V to 5.5 V
Write 1.7 V to 5.5 V
• Operation frequency 5.0 MHz (VCC = 2.5 V to 5.5 V)
• Write time: 5.0 ms max.
• SPI mode (0, 0) and (1, 1)
• Page write: 32 bytes / page
• Sequential read
• Write protect: Software, Hardware Protect area: 25%, 50%, 100%
• Monitors Write to the memory by a status register
• Function to prevent malfunction by monitoring clock pulse
• Write protect function during the low power supply voltage
• CMOS schmitt input ( CS , SCK, SI, WP , HOLD )
• Endurance: 106cycles / word1 (Ta = +25°C)
• Data retention: 100 years (Ta = +25°C)
• Memory capacity:
S-25C320A 32 K-bit
S-25C640A 64 K-bit
• Initial delivery state: FFh, SRWD = 0, BP1 = 0, BP0 = 0
• Operation temperature range: Ta = −40°C to +85°C
• Lead-free (Sn 100%), halogen-free
2
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback