15-21SYGC/S530-E2/TR8
15-21SYGC/S530-E2/TR8 15-21SYGC/S530-E2/TR8 - Brand New EVERLIGHT Discrete LED Indicator
Get Quote
Buy Now
15-21SYGC/S530-E2/TR8
15-21SYGC/S530-E2/TR8 - Brand New EVERLIGHT Discrete LED Indicator
Manufacturer Part No: 15-21SYGC/S530-E2/TR8 In Stock
Contact us
ManufacturerEverlight
Product CategoryDiscrete LED Indicator
ColorYellow-Green
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-Case1206
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension3.20mm L x 1.50mm W
Supplier-Device-Package1206
OrientationTop View
Viewing-Angle130°
Vf2V
Current-Test20mA
Millicandela-Rating21mcd
Wavelength-Peak575nm
Lens-Style-SizeRectangle with Flat Top
Lens-ColorColorless
Lens-TransparencyClear
Wavelength-Dominant573nm
Height-Max1.00mm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Vf-Forward-Voltage2 V
Illumination-ColorGreen
LED-Size3.2 mm x 1.5 mm x 0.6 mm
If-Forward-Current20 mA
Wavelength-Color-Temperature573 nm
Luminous-Intensity15 mcd
Lens-Color-StyleWater Clear
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback