GQM1875C2E1R6BB12D
GQM1875C2E1R6BB12D GQM1875C2E1R6BB12D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GQM1875C2E1R6BB12D
GQM1875C2E1R6BB12D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GQM1875C2E1R6BB12D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance1.6pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.1pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.031" (0.80mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
High Frequency GQM Series
■ Features
1. HiQ and low ESR at VHF, UHF, Microwave
2. Feature improvement, low power consumption for
mobile telecommunication. (Base station, terminal,
etc.)
■ Applications
High frequency circuit (Mobile telecommunication, etc.)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback