MBRAF3200T3G
MBRAF3200T3G MBRAF3200T3G - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MBRAF3200T3G
MBRAF3200T3G - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MBRAF3200T3G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
ProductSchottky Rectifiers
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-221AC, SMA Flat Leads
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMA-FL
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr1mA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If840mV @ 3A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io3A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage0.84 V
Vr-Reverse-Voltage200 V
Ir-Reverse-Current1 mA
If-Forward-Current3 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage200 V
Ifsm-Forward-Surge-Current100 A
Product Details
__
Features
• Small Compact Surface Mountable Package with J−Bent Leads
• Rectangular Package for Automated Handling
• Highly Stable Oxide Passivated Junction
• Very Low Forward Voltage Drop
• Guardring for Stress Protection
• These Devices are Pb−Free, Halogen Free/BFR Free and are RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback