89CNQ135ASL
89CNQ135ASL 89CNQ135ASL - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
89CNQ135ASL
89CNQ135ASL - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 89CNQ135ASL Out of Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingBulk
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max135V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode40A
Voltage-Forward-Vf-Max-If990mV @ 40A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr1.5mA @ 135V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 175°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseD-61-8-SL
Supplier-Device-PackageD-61-8-SL
Base-Part-Number89CNQ135A
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback