GRM155R60J334KE01D
GRM155R60J334KE01D GRM155R60J334KE01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM155R60J334KE01D
GRM155R60J334KE01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM155R60J334KE01D Out of Stock
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance0.33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitor
0402 X5R 1μF 6.3V
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback