VLCF5020T-150MR90-1
VLCF5020T-150MR90-1 VLCF5020T-150MR90-1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLCF5020T-150MR90-1
VLCF5020T-150MR90-1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLCF5020T-150MR90-1 In Stock
ProductPower Inductors
PackagingReel
Height2 mm
Length5 mm
Width5 mm
Tolerance20 %
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency15 uH
Maximum-DC-Current900 mA
Maximum-DC-Resistance350 mOhms
FEATURES
● Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
● Low-profile product lineup with max. heights of 1.8mm, 2.0mm, 2.4mm, and 2.8mm allowing for different usages.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback