04025A4R3CAT2A
04025A4R3CAT2A 04025A4R3CAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
04025A4R3CAT2A
04025A4R3CAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 04025A4R3CAT2A In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance4.3pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.25pF
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.56mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback