MLG1005S3N9BT000
MLG1005S3N9BT000 MLG1005S3N9BT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1005S3N9BT000
MLG1005S3N9BT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1005S3N9BT000 In Stock
SeriesMLG
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating700mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.1nH
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency3.9nH
DC resistance (DCR)200 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency5GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current700 mA
Maximum-DC-Resistance200 mOhms
Self-Resonant-Frequency6.5 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum8
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback