BK1608HS330-T
BK1608HS330-T BK1608HS330-T - Brand New TAIYO YUDEN Ferrite Beads
Get Quote
Buy Now
BK1608HS330-T
BK1608HS330-T - Brand New TAIYO YUDEN Ferrite Beads
Manufacturer Part No: BK1608HS330-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Ferrite Beads
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFerrite Beads
SeriesBK
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Capacitance-
Operating-Temperature-
Mounting-Type0.037" (0.95mm)
Voltage-Rated33 Ohm @ 100MHz
Size-Dimension
Tolerance1
Temperature-Coefficient0603 (1608 Metric)
Current1.2A
Ratings-55°C ~ 125°C
Height-Max
Insertion-LossSurface Mount
DC Resistance80 mOhm
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback