MLF1608DR18KTA00
MLF1608DR18KTA00 MLF1608DR18KTA00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1608DR18KTA00
MLF1608DR18KTA00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1608DR18KTA00 In Stock
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating150mA
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency180nH
DC resistance (DCR)500 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor15 @ 25MHz
Self Resonant Frequency320MHz
Frequency-Test25MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback