ISL267450IUZ
ISL267450IUZ - Brand New RENESAS Analog To Digital Converters (ADCs)
- One-month free return and one year warranty.
- Full or Partial Refund, if the item is not as described
- Full Refund if you don't receive your order
Product Details
__
12-Bit, 20kSPS SAR ADC
**The ISL2671286 is a sampling SAR-type ADC which features excellent
The reference accepts inputs between 1.25V to 5.0V, providing design flexibility in a wide variety of applications. The ISL2671286 also features up to 8kV Human Body Model ESD survivability.
Features
• Drop-In Compatible with ADS1286 (All Performance Grades)
• Simple SPI-compatible Serial Digital Interface
• Guaranteed No Missing Codes
• 20kHz Sampling Rate
• +4.50V to +5.25V Supply