BZG03C270
BZG03C270 BZG03C270 - Brand New VISHAY Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZG03C270
BZG03C270 - Brand New VISHAY Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZG03C270 In Stock
• High reliability
• Voltage range 10 V to 270 V
• Fits onto 5 mm SMD footpads
• Wave and reflow solderable
• AEC-Q101 qualified
• Compliant to RoHS Directive 2002/95/EC
and in accordance to WEEE 2002/96/EC
APPLICATIONS
• Voltage stabilization
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback