IHSM5832ER471L
IHSM5832ER471L IHSM5832ER471L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM5832ER471L
IHSM5832ER471L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM5832ER471L In Stock
ProductPower Inductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating490mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height7.24 mm
Length16.26 mm
Width8.13 mm
Package-Case5832
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.285" (7.24mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency470μH
DC resistance (DCR)2.21 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation310mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current490 mA
Maximum-DC-Resistance2.21 Ohms
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback