R5323K010B-TR
R5323K010B-TR R5323K010B-TR - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
R5323K010B-TR
R5323K010B-TR - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: R5323K010B-TR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerRicoh
Product CategoryIC Chips
OUTLINE
FEATURES
• Low Supply Current ......................................................Typ. 90µA (VR1, VR2)
• Standby Mode ...............................................................Typ. 0.1µA (VR1, VR2)
• Low Dropout Voltage.....................................................Typ. 0.22V (IOUT=150mA , Output Voltage Type)
• High Ripple Rejection ..........................Typ. 75dB(VOUT<= 2.4V) , Typ. 70dB(VOUT<= 2.5V) (f=1kHz)
Typ. 65dB(VOUT<= 2.4V) , Typ. 60dB(VOUT<= 2.5V) (f=10kHz)
• Low Temperature-drift Coefficient of Output Voltage ....Typ. ±100ppm/°C
• Excellent Line Regulation .............................................Typ.0.02%/V
• High Output Voltage Accuracy ......................................±2.0%
• Output Voltage ..............................................................Stepwise setting with a step of 0.1V in the range of
1.5V to 4.0V is possible
• Built-in chip enable circuit (A/B: active high)
• Built-in fold-back protection circuit................................Typ. 40mA (Current at short mode)
• Ceramic Capacitor is recommended. (1.0µF or more)
APPLICATIONS
• Power source for handheld communication equipment.
• Power source for electrical appliances such as cameras, VCRs and camcorders.
• Power source for battery-powered equipment.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback